Teatr 4 żywioły

tel. (52) 397 64 63

email: kontakt@teatr4zywioly.com

Teatr 4 żywioły 2018

wykonanie Netincome

Czyli prasa
o nas

‘Teatr na trotuarze’, Gazeta w Krakowie, dodatek do „Gazety Wyborczej”

Mimowie, pirotechnicy i tancerze bawili wczoraj publiczność podczas pierwszego dnia XII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych. Na płycie Rynku Głównego, która zamieniła się w barwną teatralną scenę, wystąpiły cztery zespoły z Polski i Ukrainy, przedstawiając czytelne dla wszystkich awangardowe spektakle. Najbardziej widowiskowa była pełna ognia i baśniowej atmosfery „Wiosna” w wykonaniu Teatru Cztery Żywioły (…)

 

‘Ptasior z robalem’, Super Express

W poniedziałkowe popołudnie jeleniogórskim Placem Ratuszowym w ładały olbrzymie ptaszyska (…)
Drugi dzień 13. Festiwalu Teatrów Ulicznych należał między innymi do Teatru Czterech Żywiołów z Chojnic. Na szczudłach tanecznym krokiem weszły na plac kolorowe ptaki: orzeł, papuga, kruk i bocian. Gdy krążyły dostojnie wśród publiczności ich wielkie skrzydła płynęły nad głowami widzów.
Dzieciaki z otwartymi buziami przyglądały się olbrzymom i śledziły losy Władcy Ptaków. Zachęcone przez szczudlarzy maluchy wychodziły na środek i dzielnie pomagały budować ptasie królestwo (…)
Spektakl o ptasim królestwie to ciepła, pełna tajemniczej atmosfery baśń. Tutaj dobro zawsze zwycięża nad złem (…)

 

‘Pomiędzy Koreą a brzegiem pucharu’, Głos Wielkopolski

‘ Mieliśmy okazję obejrzeć dziewięć pełnoprawnych widowisk. Ich tematyka i poetyka najczęściej dają się sprowadzić do obrzędu, prowokacji lub też pokazu, tańca i zabawy jako celu samego w sobie. Autorzy stawiają przed sobą nieraz bardzo ambitne zadania, jak ukazanie przez postaci ludzkie historii całego Wszechświata, od tchnienia pierwszej komórki aż po najwyższe wzloty ludzkości czy oskarżenie całej cywilizacji o fałsz i wołanie o niemożliwy do spełnienia powrót do absolutnego autentyzmu i niewinności. Odnoszę jednak wrażenie, że w przypadku takiego zagadnienia, jak temat czy przesłanie najlepiej bronią się i najsilniej przemawiają te teatry uliczne, które doceniają potrzebę istnienia pewnej czytelnej fabuły i próbują opowiedzieć nam jakąś nie abstrakcyjną, lecz prawdziwie ludzką historię. Myślę tu o Teatrze Biuro Podróży z Poznania (…) czy Teatrze Cztery Żywioły z Chojnic, który przyjechał do Kalisza z „Żarnami Czasu” wywiedzionymi z jednej z powieści amerykańskiego klasyka science fiction, P. Andersona (…) „

 

‘Teatralne żywioły’, Dziennik Chojnicki

Śródmieście Chojnic ponownie stało się sceną dla najciekawszych teatrów ulicznych w Polsce. Dziewiąta edycja tej imprezy po raz kolejny przyciągnęła rzeszę widzów.
Wczorajszy spektakl to powrót w dobrym stylu chojnickiego Teatru Cztery Żywioły. Ich opowieść o Duchu Moczarów pragnącym żyć w zgodzie z ludźmi przypadła do gustu publiczności. Wielu widzów utożsamiało się z głównym bohaterem pragnącym spokoju, ciepła, przyjaźni i miłości (…)

 

 

‘Dobry początek roku’, Dziennik Bałtycki

Chojnicki teatr „Cztery Żywioły” Sylwester 2000 spędził w Warszawie, w imprezie sylwestrowej organizowanej przez program drugi Telewizji Polskiej.
- Był to mój najlepszy sylwester w ostatnim dziesięcioleciu – mówi z zadowoleniem dyrektor Czterech Żywiołów, Eugeniusz Mikołajczyk.
Mimo, iż dla „Czterech Żywiołów” sylwestrowa noc była pracowita, to spędzili ją w nietypowym miejscu, wśród nietypowych osób.
- Dla wszystkich było to niesamowite przeżycie. Mieliśmy okazję porozmawiać z takimi znakomitościami jak Kayah, Agata Młynarska czy Czesław Niemen – mówi Mikołajczyk. – Ten ostatni poprosił nas, abyśmy wystąpili podczas jego koncertu.
Dla „Czterech Żywiołów” występ podczas sylwestrowej imprezy był tym ważniejszy, że program wykupiła stacja BBC. Cały świat więc mógł oglądać występ chojnickiej trupy.
- Zostaliśmy zauważeni także przez Ninę Terentiew, która złożyła nam pewną propozycję – mówi Eugeniusz Mikołajczyk. – Nie powiem jednak jeszcze jaką.
W najbliższym czasie chojnickich artystów będzie można oglądać na corocznej Zimowej Olimpiadzie RMF FM w Zakopanem. Czeka ich również podróż do Francji, gdzie wystąpią z programem „Wojna karnawału z postem” (…)

 

‘Wigilijna opowieść 4 Żywiołów’, Dziennik Bałtycki 17.12.2004

Dla wielu chojniczan święta rozpoczną się już w poniedziałek! Aktorzy 4 Żywiołów o godzinie 17 zapraszają na dziedziniec II LO na „Wigilijną opowieść”. Kilka dni temu mogliśmy przyjrzeć się próbie generalnej tego widowiska – dodamy jeszcze Gwiazdę Betlejemską i nieco pirotechniki – wyjaśnia Eugeniusz mikołajczyk, reżyser widowiska.
Nie zabraknie w nim żadnej ważnej postaci z Biblii. Zobaczymy bowiem pokłon trzech Króli, Zwiastowanie i codzienne życie świętej Rodziny. Aktorzy ciekawie przedstawili wydarzenia związane z narodzeniem Jezusa. Biblijna rzeź niewiniątek została pokazana symbolicznie, jako walka Heroda i ego gwardzistów z aniołami.
Spekatakl „Biblijna opowieść” będzie oglądany nie tylko rzez chojniczan. Jutro teatr wybiera się do Radomia, a w niedzielę – do Poznania.
- Chętnie powitamy wszystkich, którzy chcą poczuć już atmosferę świąt – zachęca Mikołajczyk.

 

‘Mroźna Opowieść’,Gazeta Pomorska 22.12.2004

Teatr ‘Cztery Żywioły’ pokazał „Opowieść wigilijną”.
Aktorzy wystapili na dziedzincu II Liceum Ogólnokształcącego. Było mroźno, ale widzom to nie przeszkadzało, bo wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój. „Opowieść wigilijną” obejrzeli głównie uczniowie chojnickich szkół z powiatowej bursy, ale z ciekawości na dziedziniec wchodzili również mieszkańcy okolicznych domów.
Wszystkich rozgrzały pokazy pirotechiniki i ogniowe walki aktorów. Opiekunem grupy jest Eugeniusz mikołajczyk – a pomysłu można pogratulować. Może następnym razem takie przedstawienie uda się pokazać na Starym Rynku.