Teatr 4 żywioły

tel. (52) 397 64 63

email: kontakt@teatr4zywioly.com

Teatr 4 żywioły 2018

wykonanie NetincomeUtworzony w 1994 roku z inicjatywy Eugeniusza Mikołajczyka Teatr Cztery Żywioły funkcjonuje jako teatr prywatny, niezależny. Programowo usytuowany w nurcie teatru ruchu i pantomimy, realizuje wyłącznie działania i spektakle plenerowe.


Tworzywem wykorzystywanym do konstrukcji widowisk są: podania, baśnie, legendy, motywy bibilijne i mitologiczne oraz literatura science fiction.
W swoich wypowiedziach artystycznych stosuje elementy pantomimy i tańca, elementy akrobatyki, techniki teatru masek, szczudła, działania z ogniem i efekty pirotechniczne.

Uczestniczył w najważniejszych przeglądach i festiwalach teatrów ulicznych na terenie kraju. W 1997 roku zdobył „Złotą Maskę Pierrota” na VII Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ulicznych w Chojnicach. Maskę ufundowała Pani Senator Dorota Kempka – członek Senackiej Komisji Kultury i środków przekazu RP. Od 1997 roku teatr uczestniczy w Europejskim Festiwalu Teatru Ulicznego „LES Z’Arts de la Rue” w Sarraguemines we Francji. W 1998 roku prezentował swoją sztukę w Emsdetten i Hamburgu- Niemcy. W 1999 roku uczestniczyl w II Miedzynarodowym Festiwalu Sztuki Ulicznej „Souffle d’Art” w Bitche – Francja. Brał również dwukrotnie udział w festiwalu „Złoty Lew” we Lwowie na Ukrainie.

Zespół artystyczny liczy 10 osób, w tym 8 aktorów. Scenarzystą i reżyserem jest Eugeniusz Mikołajczyk. Autorem muzyki jest Robert Kanaan, a fotografie wykonał Radosław Osiński.